Pazartesi , Haziran 24 2024
Breaking News
Home / Kitaplar / Tan Yeri – Fecir

Tan Yeri – Fecir

Merve Özcan’ın kaleminden Portakal yayın evinden çıkan Tan Yeri Fecir kitabına fikir blog sitemizde görmekten mutluluk duyduk. Şu günlerde fuarlarda imza günleri düzenleyen yazar güçlü kalemiyle edebiyat dünyamıza farklı bir bakış açısı ile renk katmaktadır.

“Haramdan Sakın” serisiyle yüz binlerce okurun dünyasına giren Merve Özcan, Tan Yeri serisinin ikinci kitabı Fecir ile tekrar okurlarıyla!

Merve Özcan’ın çizdiği poster ise hediyesi…

Ateşoyuk halkı alevlerin gölgesinde, artık savaşın çığlıklarını dinliyor. Kızıl gök ve kara kışın ortasında kalan tüm sırlar, çorap söküğü gibi birer birer çözülmeye başlıyor. Sınanan bir aşk, kaybedilen güven ve kapıda bekleyen kayıpların hikâyesi bir kez daha yazılıyor…

Bir orman yandı.

Adamla haykırdı, kadınla sustu, dalları arasında şafağın doğumunu sancıladı.

Kadın adamı vurmuş ama kendi kanını akıtmıştı. Adam kadının zihnindeki çatlaklara sızmak için her anı kolladı.

Bastığı toprak alevlerle yarılırken ikisi de iki uçtan birbirine baktı, çünkü başlayan savaşın ilk narası ikisi arasında atışmıştı. Ne adam kadını bıraktı ne de alevler bir an olsun durup soluklandı.

“Buradayım Arsıl Alaz ya da… Ya da değilim, çünkü artık kendime bile güvenim yok. Zihnimin bana ihaneti öyle sıradanlaştı ki, hatıralarımı sıkı sıkı tuttuğum anlarda bile avuçlarımın bomboş kaldığını görebiliyorum.”

About Salih

Check Also

Bir Zamanlar Dünyada

Ketebe yayınlarından çıkan Murat k. Murat’ın kaleminden süzülen “Bir zamanlar Dünyada” post öykü okuyucuları ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir