Pazar , Mayıs 19 2024
Breaking News
Home / Makale/ Deneme / Yazmak Zor Paylaşmak Kolay

Yazmak Zor Paylaşmak Kolay

Kimi insanlar iyi birer okur olabiliyorlar kimileri de çok iyi birer yazar. Kalemi güçlü olan yetenekli insanların sayısı günümüzde az olsa da okur kitlesi bir hayli kalabalıktır. 


İyi birer okur olmak için sadece kitap okumak yetmiyor kaçımız dergi okurluğu yapabiliyoruz yada köşe yazısı ? Bize okulda öğretiler fıkra yazıları hakkında kaçımız konuşabiliriz ? Hiç bilimse makale okuyan arkadaşınız oldu mu ? Eminim çok azdır çünkü üniversite bittikten sonra iş hayatı geçim derdi derken çoğu insan okumaktan yada iyi birer okur olabilmekten gittikçe uzaklaşmaktadır. 


Benim gibi hayali olan bir çok insan vardır elbette. İyi birer yazar iyi birer okur olmak için çabalayan. İyi bir yazar olmak için çok okumak gerektiğini düşünürüm hep çünkü hayatında beş kitap dahi bitirmemiş gençler zamanın verdiği imkanlar ile sosyal medya gücü ile çok rahat kitap çıkartabiliyorlar. Edebi açıdan ne kadar değerli ve kıymetli olduğunu edebiyat ile uğraşan bilim insanların taktirine bırakıyorum. Sıradan bir okur olarak hiç bir şeyin pişmeden olgunlaşmadan faydalı olabileceğini düşünmüyorum.


Herkesin bir hayali olduğu gibi benimde bir hayalim var elbet… Bir çok hayalden biride iyi bir yazar olabilmekti. Şimdi Fikriyat Kitap olarak kalemi güçlü olan şiir yazan deneme yada öykü yazabilen bir şeyler karalayabilen okurların yazılarına kendi imzalarını taşıyan eserlerini web sitemizde yer vermek için gayret edelim. Yazmak zor paylaşmak artık çok daha kolay… 

Güzel olan her şeye blog sitemizde yer vardır 🙂


İletişim: mahzure@yaani.com

About Salih

Check Also

Duygu Devinimi-İnsan Sözgelimi-Anlatma Özelimi-Söylesene Özledin mi?

Telefonum çalınca öbür odadan biraz daha çalmasını bekliyorum. Kendi kendime senin aradığını düşünüp mutlu oluyorum. …

2 comments

  1. Benim bu konuda bir yazim var ama… yayinlar misiniz bilemedim. Iyi yazar olamasam da iyi okur olabilmeye dair…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir