Perşembe , Temmuz 18 2024
Breaking News
Home / Makale/ Deneme / Deli-Kanlı Olmak!

Deli-Kanlı Olmak!

Bize hep derler ya ,sen DELİKANLISIN diye. İşte bugün nasıl daha da deli bir kan oluruz onu konuşacağız…
İslam’a ve, Allah’ın sevgilisine layık bir delikanlı olmamızın ibadetten sonra ilk maddesi Hak olan davamızı dert edinmemiz olacaktır. Çünkü bir derdin varsa , bir ‘dünya’ kurarsın. Bir derdin yoksa yoksun ve sadece bir ‘rakamsın’. DERDİN KADARSIN!
İşimiz zor, küffar güçlü. Eskiden cesareti olmayan kafir topluluk, günümüzde neyden cesaret aldıysa haddini aşmış durumda. Öyle ki, bizi , dinimizi ve davamızı hiçe sayarak birçok eylemde bulunuyor. Tasavvur etmekten bile aciz kalacağımız güzellikte olan Efendimiz (s.a.v.)’i kaleme alacak kadar kendini bilmezlik, neslimizi kurutmak istercesine alçakça oyunlar ortaya çıkararak kalleşlikler yapıyor. Lakin bilmiyor ki bu gençlik hala o gençliktir!!
Bu gençlik, hala Bedir savaşına giderken kılıcını bağlayamayacak kadar küçük olan Umeyr’in gençliğidir! Bu gençlik, Uhud meydanına çıkarken uzun görünmek için parmaklarının ucuna basan Rafi Bin Adiç’in gençliğidir!Kafire haddini bildirmek, Efendimiz(s.a.v.)’in bize bırakmış olduğu emaneti hakkıyla yerine getirmek en büyük görevimizdir!!

Gençler! Delikanlılar! Yattığımız uykudan uyanma vaktidir. Davamız bizden hizmet bekler!. Cayır cayır yanan imanların imdat naralarına kulak kapatamayız.İslam’a layık bir deli kanlı olabilmek için kalemimiz varsa yazmalı, dilimiz varsa konuşmalıyız.
Eğer yarın ahirette Rasulullah’ın gül yüzüne utanmadan bakmak istiyorsak “Ben ibadetimi yapıyorum, gerisi beni ilgilendirmez” diyemeyiz.
Hem bakın Efendimiz(s.a.v.) Mevla’dan ne haber getirmiş;
“GERÇEKTEN ALLAH (C.C.) MELEKLERİNE KARŞI,KENDİSİNE İBADET EDEN BİR GENÇLE İFTİHAR EDEREK BUYURUR; EY ŞEHVETİNİ BENİM İÇİN BIRAKAN GENÇ! EY GENÇLİĞİNİ BANA BAĞIŞLAYAN GENÇ! SEN BENİM NEZDİMDE MELEKLERİMİN BAZISI GİBİSİN.”
Mevla’nın bizlere verdiği önem daha nasıl anlatılabilir ki?Bu güzellik, yanında birçok sorumluluğu da getiriyor. O yüzden şimdi kalk ve harekete geç kardeşim. Beklenilen nesil olabilmek için harekete geç… Necip Fazıl Üstadın da dediği gibi;
“Bizim istediğimiz bir nesil var: Allah’ın sevgilisinin beklediği bir nesil… Bu nesil , siz olucaksınız! Mükellefsiniz! YA OLUN, YA ÖLÜN!!!

Lütfiye Kaçar
ltfykcr00@gmail.com

About Salih

Check Also

Duygu Devinimi-İnsan Sözgelimi-Anlatma Özelimi-Söylesene Özledin mi?

Telefonum çalınca öbür odadan biraz daha çalmasını bekliyorum. Kendi kendime senin aradığını düşünüp mutlu oluyorum. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir